​E-Ticarette Müşteri DeneyimiOdağı Markalar için CiddiFırsatlar Yaratacak. Nasıl mı?

​Müşteri ve deneyim yönetiminde dünya lideri Teleperformance’ın ödüllü araştırma merkezi Teleperformance CX Lab tarafından her yıl gerçekleştirilen “Global Tüketici Davranışları” araştırması online perakende sektöründeki son trendleri ortaya koyuyor. 

​Pandemi döneminde rekor büyüme yakalayan online perakendede markalar arası rekabet de arttı. Yediden yetmişe herkesin dijital müşteri haline gelmesiyle, iletişim kanalları ve müşteri hizmetlerinden beklentileri de değişti.
Teleperformance CX Lab Global Tüketici Davranışları Araştırması, 13 ülkede sektörü mercek altına alırken, yeni müşteriyi analiz ediyor ve markalara adeta bir fırsat haritası sunuyor.

- Tüketicilerin tavsiye etme oranı- Müşteri hizmetleri için mobil uygulama
- Müşteri hizmetleriyle iletişim şekli ve sıklığı
- En çok kullanılan ve tercih edilen kanallar

- ​İnsanlı etkileşim mi yoksa sanal asistanlar mı?- Son temasta müşteri eforu
- Memnuniyeti etkileyenler müşteri hizmetleri özellikleri

Teleperformance CX LAB E-ticaret Araştırmasının detayları için bize ulaşın.

Onaylıyorum.

Teleperformance Müşteri Deneyim Laboratuvarı

2013 yılında kurulan ve Portekiz'de bulunan Teleperformance'ın Müşteri Deneyimi Araştırma Merkezi (CX Lab) müşteri deneyiminde mükemmeliyet için her yıl araştırmalarını sürdürüyor. Her yıl 13 ülkede görüşmeler gerçekleştirerek bankacılıktan, perakendeye, mobilden, tüketici elektroniğine kadar 19 ayrı sektörde çıktıları değerlendiriyoruz.

CX Lab ülkeler, kuşaklar ve sektörler bazında değişen müşteri davranışlarını inceler, analiz eder ve size gerçekçi verilerle ışık tutar. Anketlerimizle elde ettiğimiz verileri içgörü analizlerimizle anlamdırarak bilgiye, büyümeye ve kârlılığa dönüştürüyoruz.

Teleperformance

Teleperformance'ta her etkileşim, insanların yaşamlarında fark yaratmak için bir fırsattır.
Penetre ettiği ülke sayısı, sunduğu dil çeşitliliği ve çalışan sayısı açısından dünyanın lider müşteri ve deneyim yönetimi dış kaynak hizmet sağlayıcısı Teleperformance, 40 yılı aşkın süredir dünyanın en başarılı şirketlerini müşterileriyle buluşturuyor. %70'i evden olmak üzere 420.000 çalışanımızla 88 ülkeden 170’in üzerinde pazarda 1.000’den fazla müşterimize 265 dil ve lehçede hizmet sağlıyoruz.

Teknolojik gücü ve insan odağı yaklaşımımızla teknoloji sayesinde yeni ve çevik çalışma yolları yaratılırken, etkileşim uzmanlarımızın empati yeteneği, kişiselleştirilmiş iletişim becerileri ve daha da önemlisi işlerine olan tutkuları ile benzersiz etkileşimler kurmaya kararlıyız.

Müşteri deneyim yönetimi, arka ofis hizmetleri ve iş süreci bilgi hizmetleri gibi yüksek katma değerli geniş çözümler tek bir çatı altında toplanmıştır. Müşteri hizmetleri, müşteri kazanımı (telepazarlama & telesatış), teknik destek, alacaklar yönetimi, BPO, sosyal medya, içerik denetimi, danışmanlık hizmetleri, gelişmiş analizler ve akıllı otomasyon programları ile dünyanın dört bir yanındaki uluslararası şirketlere daha iyi müşteri deneyimi, daha fazla satış ve daha doğru risk yönetimi sunuyoruz.
Türkiye'de İstanbul, Uşak, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır ve İzmir’de konumlanan 7 kampüsümüzde 150’den fazla markamızın bütünleşik çok kanallı müşteri deneyimi yönetimi ihtiyaçlarını 8.000+ etkileşim uzmanından oluşan ekibimizle Türkçe’nin yanı sıra başta Almanca, İngilizce, Felemenkçe ve Arapça olmak üzere 20 dilde karşılıyoruz. Türkiye’de çok dilli hizmet sunan müşteri deneyim merkezleri içinde lider konumdayız.